Lokalizacja i zdalna kontrola telefonu

1. Zarejestruj konto i zaloguj się do panelu
2. Dodaj telefony które chcesz lokalizować
3. Lokalizuj je, pobieraj historię sms i połączeń

Lokalizacja telefonu

Redakcja 14-01-2021

Lokalizacja telefonu przez internet

Lokalizacja telefonu komórkowego przez Internet to innowacyjna i wygodna usługa mająca na celu namierzanie telefonu interesującej Cię osoby. W ten sposób możesz lokalizować zarówno telefon bliskich. To jakże wygodne rozwiązanie pozwoli Ci także na zlokalizowanie telefonu komórkowego Twojego znajomego lub przyjaciela. Jak dokładnie działa namierzanie telefonu w ten sposób? 

Lokalizacja telefonu komórkowego – jak to działa? Jak namierzyć telefon?

Z pewnością nie raz zastanawialiście się, jak działa namierzanie telefonu komórkowego. Wiele osób się nad tym zastanawia. W końcu z pewnością oglądaliście filmy, w których to odbywa się bardzo szybko i sprawnie. Polega to na ustaleniu położenia telefonu komórkowego za pomocą specjalnych narzędzi – najczęściej GPS. Okazuje się jednak, że nie każdy może to zrobić. Dlaczego?

Lokalizacja telefonu za pomocą GPS – dla kogo? 

Nie każdy może sobie od tak namierzyć telefon – potrzeba do tego specjalnych narzędzi. Po GPS, danych logowania, może to zrobić jedynie policja i służby specjalne, a także jest to coś, co możliwe jest u operatora sieci, w której mamy telefon.

To takiego rodzaju działania, do których należy mieć naprawdę zaawansowany sprzęt śledzący. W innym przypadku niemożliwe jest dla zwykłego Kowalskiego sprawdzenie dokładnej lokalizacji – raczej nikt z nas nie ma specjalistycznego lokalizatora GPS.

Niestety, nie wszyscy o tym wiedzą i to sprawia, że w prosty sposób dają się nabrać na to, co proponowane jest w Internecie.

Zobaczcie więc, w jaki sposób można namierzyć telefon komórkowy. Czy to w ogóle możliwe?

Namierzanie podając jedynie numer telefonu – czy to możliwe? 

Oczywiście, lokalizowanie telefonu komórkowego jest jak najbardziej możliwe. Problemem jest to, w jaki sposób sprzedaje się to w internecie. Internet pełen jest bowiem opcji lokalizowania telefonu za pomocą namierzania numeru telefonu. Według wszystkich tych witryn zlokalizować urządzenie można jedynie po wpisaniu numeru telefonu w określone miejsce.

Dopiero później okazuje się, że nie dostajemy żadnych informacji, które miałyby znaczenie. Które byłyby prawdziwe – szybko jednak okazuje się, że nasze środki zostały pobrane, włączyliśmy dziwną subskrypcję, dostajemy SMS za SMS-em, w których okazuje się, że z naszego konta ściągnięto kolejne pieniądze.

Dla zwykłego użytkownika internetu to może wydawać się idealnym rozwiązaniem – ale jak widać nie jest. I nie ma się co temu dziwić, że wiele osób w to wierzy. Nikt nas na to nie wyczula. A jednocześnie każdy z nas chciałby po prostu mieć możliwość zlokalizowania kogoś bliskiego, kiedy jest taka potrzeba – i chciałby to zrobić szybko, bez powiadamiania danej osoby, w rozsądnej cenie.

Czy w takim razie istnieją jakieś realne szanse na śledzenie bliskich?

Jak namierzyć telefon komórkowy w sieciach komórkowych w Polsce

Niektóre sieci komórkowe w Polsce np. T mobile czy Orange, oferują możliwości śledzenia, które zawarte są w konkretnych aplikacjach.

I to jest właśnie słowo klucz – w aplikacjach! Mają swoje, dedykowane aplikacje, które instaluje się na smartfonie albo innym urządzeniu przenośnym z aktywną kartą SIM, którego położenie chcemy znać, a później dostajemy wiadomości SMS, w których informują nas o każdym miejscu, w którym pojawił się dany właściciel.

Inne aplikacje z kolei wyświetlają wszystkie informacje w specjalnych panelach w internecie albo innych aplikacjach, które instalować można na swoim telefonie (do tego może posłużyć również tablet, tu nie jest wymagane posiadanie karty SIM).

No tak, lokalizowanie działa tak i tak, można tak i tak, a tak i tak nie można. W takim razie – po co w ogóle bawić się w tą całą lokalizację telefonu, skoro jest taka skomplikowana, a w dodatku nie wszystko, co reklamują w internecie działa i można łatwo się oszukać?

Dlaczego warto mieć lokalizator telefonu? Kiedy się przydaje?

Tak naprawdę ile osób – tyle powodów. Do najczęściej wskazywanych należą:

  1. potrzeba kontrolowania dzieci tzw. kontrola rodzicielska – wiele rodziców po prostu boi się o swoje dzieci, dlatego właśnie decydują się zlokalizować urządzenie swojej pociechy. Chcą mieć powiadomienie o tym, czy ich dziecko dotarło do szkoły czy wróciło do domu; chcą widzieć ich pełną lokalizację. To dla nich bardzo ważne, bo mogą czuć się znacznie spokojniejsi.

  2. potrzeba sprawdzania partnera – ilość par, jakie zgłaszają się z informacją, że lokalizator potrzebny im jest do śledzenia bliską sercu osobę – męża albo żonę – jest niezliczona. I my to absolutnie rozumiemy, że kochając kogoś, chcemy mieć rękę na pulsie w razie wystąpienia dziwnej, nienaturalnej sytuacji.

  3. zabezpieczenie w przypadku kradzieży – to jest jeden z najczęściej wymienianych powodów. Wiele osób boi się, że takiej sytuacji, w której nagle ktoś kradnie jego urządzenie. Normalnie skradzionego telefonu nie da się namierzyć tak prosto, w większości po prostu przepada. Chyba, że jednak można zlokalizować telefon i szybko sprawdzić jego położenie (a do tego z kolei potrzebna jest specjalna aplikacja).

  4. zgubiony telefon – to, wbrew pozorom, zdarza się również bardzo często. Po prostu czasami zdarza się go gdzieś zostawić a potem nagle odkryć, że jest się bez swojego urządzenia. Dlatego wtedy można to w prosty sposób sprawdzić – kilka kliknięć i już znana jest nam lokalizacja utraconego urządzenia. To również może uchronić przed wpadnięciem naszego telefonu w niepowołane ręce, bo im szybciej znajdziemy swój smartfon – tym lepiej.

Oczywiście im dłużej będziemy pytać, z jakich powodów różne osoby korzystają z lokalizacji urządzenia – tym więcej powodów poznamy. I to jest w porządku, bo każdy ma prawo decydować o tym kiedy, w jaki sposób będzie to robił i dlaczego to jest dla niego ważne. I jak widać – na lokalizację telefonu można decydować się niezależnie od potrzeb.

Jak namierzyć telefon z iOS? 

Aby sprawdzić gdzie jest telefon, kiedy zostanie zgubiony albo ukradziony, iPhone proponuje swoją własną aplikację. Dzięki tej aplikacji w szybki sposób za pomocą innego urządzenia można sprawdzić, gdzie znajduje się dany telefon komórkowy.

Ale tak jak mówiliśmy – jest to coś, z czego skorzystają tylko użytkownicy telefonów z nadgryzionym jabłkiem. Nie ma możliwości, aby ktoś, kto korzysta z możliwości jakie daje Google i jego Android – tak po prostu sobie z tego skorzystał, instalując to u siebie. Dlaczego? Bo to aplikacja, która może być zainstalowana na konkretnym urządzeniu. W tym przypadku na telefonie z systemem iOS.

Aplikacji nie da się tak prosto usunąć z telefonu i jest naprawdę sporym ułatwieniem. Co ciekawe – np. kiedy ktoś ukradnie nasz telefon, najważniejsze dane mogą być szybko wykasowane z innego urządzenia a smartfona, który skradziono można szybko zablokować. Za każdym razem, kiedy urządzenie zostanie włączone, dostaniemy SMS albo innego rodzaju powiadomienie z lokalizacją, co umożliwi śledzenie. Sprytne, prawda?

Jak namierzyć telefon z Androidem? 

Jeśli myśleliście o tym, że podobna aplikacja do lokalizacji znajduje się na telefonach z Androidem – myliliście się. Nikt jeszcze nie opatentował, aby na takich smartfonach automatycznie była zainstalowana tego rodzaju aplikacja. Nie ma również informacji, że coś takiego jest w planach na najbliższy czas.

Dlatego, jeśli jesteście użytkownikami telefonów, w których rządzi Google, czyli twórca systemu Android, to musicie znaleźć inną opcję do lokalizowania telefonu. Zanim jednak przejdziecie do tego, co poleca się w Internecie – sprawdźcie, na co trzeba uważać.

Na co uważać, wybierając aplikację do lokalizacji telefonu

W żadnym wypadku nie decydujcie się na udostępnianie swojej lokalizacji nieznanym aplikacjom, które dopiero co pojawiły się w sklepie Google. To prosta droga do tego, żeby dać się śledzić nie temu, komu powinniście dawać się śledzić. Prosto jest zrobić jakąś aplikację, która działa w ten sposób, zbiera nasze dane, a w skrajnych sytuacjach – powstała po to, aby ściągnąć wrażliwe informacje o nas albo dostać się do naszych kont bankowych.

Lokalizator zawsze, ale to zawsze, musi być sprawdzony. Najlepiej, jeśli oferuje swoje usługi namierzania telefonów komórkowych od wielu lat, widać to w internecie, po różnych opiniach. W innym przypadku możemy być niemiło zaskoczeni. W najlepszym przypadku tylko zawirusuje nam to telefon, w najgorszym straty będziemy liczyli w tysiącach złotych.

To, o czym mówiliśmy już wcześniej jest na tyle ważne, że chcemy wspomnieć o tym jeszcze raz – lokalizacja numeru telefonu za pomocą stron internetowych to mit. I należy się wystrzegać takich stron, z takim rozwiązaniem, jak ognia.

Namierzenie telefonu tylko po numerze jest niemożliwe dla zwykłej strony internetowej. Darmowa lokalizacja telefonu w taki sposób, jak szczyci się wiele serwisów, to coś, za co przyjdzie nam jednak słono zapłacić. Numer telefonu wcale nie jest wymagany do śledzenia, a same opcje śledzenia jedynie po numerze telefonu to największe kłamstwo, jakie jest nam serwowane, żebyśmy wydali swoje pieniądze. Na niczym więcej nie zależy twórcom takich witryn.

Więc co takiego wybrać? Jaki lokalizator jest najlepszy i naprawdę działa?

Jaki lokalizator do namierzania telefonu polecamy? 

Okazuje się, że jedynym, sprawdzonym sposobem na lokalizowanie jest zainstalowanie aplikacji śledzącej. Wtedy, aby zlokalizować telefon wystarczy włączyć taki program, dać mu odpowiednie uprawnienia i wszystko zobaczymy w specjalnym panelu w Internecie. Numer telefonu w takich sytuacjach nie jest wcale konieczny, chociaż w wielu miejscach służy do uporządkowania danych, aby zobaczyć, o którym smartfonie dokładnie mówi panel.

Warto wybierać takie aplikacje, które na rynku działają na tyle długo, że mogą być traktowane jako godne zaufania. Takie, które nie będą zbierać danych użytkownika, których zbierać nie powinny. Które nie wymagają wysłania SMS a, po którym giną nam z konta środki.

No i oczywiście – takie, które działają na system Android, jako że iPhone posiada swoją własną aplikację. Zobacz, w jaki sposób możesz namierzyć telefon komórkowy swój albo kogoś tobie bliskiego.

Jak działa aplikacja lokalizo.pl? Jak namierzyć telefon z naszą aplikacją?

Jednym z wiodących serwisów, gdzie można znaleźć sprawdzony lokalizator telefonu, jest lokalizo.pl. Strona, która działa od wielu lat i od tego samego czasu pomogła całym tysiącom osób w zlokalizowaniu telefonów komórkowych.

Okazuje się, że telefon komórkowy może być zlokalizowany tylko dzięki aplikacji, którą instaluje się na urządzeniu, które chcemy śledzić. Wystarczy więc założyć konto (najlepsze do tego jest mailowe konto Google, jako że będziemy operować na telefonach z systemem Android). Następnie ściągamy dedykowaną aplikację, która generuje PIN i podajemy ją w panelu, a następnie wpisujemy nr telefonu, który zamierzamy śledzić (jedynie w celach porządkowych).

Na telefonie z kolei dajemy dostęp do lokalizacji (to warunek konieczny do śledzenia), podłączamy go do stałej sieci internetu, a także akceptujemy wszystkie inne opcje, jakie pojawiają się podczas instalacji aplikacji. Wysłanie SMS a z kodem nie jest wymagane, podawanie żadnych innych numerów, nic więcej nie trzeba opłacać poza wybranym pakietem. I mamy pełen dostęp do tego, gdzie aktualnie przebywa dana osoba, a to wszystko w ładny sposób zaznaczone w bazie danych w panelu.

Jaki pakiet do lokalizacji wybrać? 

Wybraliście już, że będziecie korzystać z lokalizo.pl – a tam są dostępne trzy specjalne pakiety. Pewnie zastanawiacie się więc czy namierzanie telefonu pomiędzy nimi się w jakiś sposób różni. Otóż nie – wszystkie działają w ten sam sposób. Faktem jednak jest, że im wyższy pakiet, tym możliwe jest namierzanie telefonu komórkowego większej liczby osób.

Co ciekawe – im wyższy pakiet, tym lepsza usługa. A usług dodatkowych w najwyższym pakiecie jest całe mnóstwo i one również mogą się bardzo przydać. Możemy bowiem mieć dostęp nie tylko do tego, aby zlokalizować jakiś telefon, ale również do wiadomości i połączeń, jakie otrzymuje właściciel telefonu.

Najlepiej sprawdź, który pakiet lokalizacji telefonu jest dla ciebie najkorzystniejszy i zlokalizuj telefon na swoich własnych zasadach, zgodnie ze swoimi potrzebami. I nie koniecznie po osławionym „darmowym namierzaniu po numerze telefonu”.

Opcje dodatkowe w lokalizo.pl – namierzanie telefonu przez internet

Chcieliście sprawdzać położenie telefonu. Okazało się, że numer telefonu komórkowego to coś, co jest absolutnie zbędne. I to wszystko, co spełnia wasze wymagania. A może nawet nie wiedzieliście, że potrzebujecie jeszcze dostępu do wszystkich połączeń i SMS-ów, które wykonywane są z danego telefonu.

A lokalizo.pl daje możliwość podejrzenia również ich. To może przydać się w przypadku, kiedy jesteście zmartwionymi rodzicami (ale często korzystają z tego również właściciele numeru telefonu, którzy chcą sprawdzić, czy ich druga połówka jest im całkowicie wierna – nie oceniamy!).

Nagle okazuje się, że lokalizacja telefonu to jedno, ale ten komfort posiadania najważniejszych informacji o wszystkich połączeniach i wiadomościach to drugie. I naprawdę może to uchronić przed poważnymi problemami – czasami lepiej wiedzieć.

Lokalizator to odrębna sprawa, ale dodatkowe funkcje i kolejne dane, które może zebrać, są równie kuszące. Pojawia się jednak pytanie – czy taka lokalizacja numeru, taka usługa, ze zbieraniem tak wielu danych jest dozwolona i etyczna?

Czy lokalizo.pl faktycznie działa?

Pewnie wiele osób będzie się zastanawiało nad tym, czy ten lokalizator telefonu w ogóle działa. Ilość pozytywnych komentarzy na temat tej konkretnej lokalizacji telefonu jest idealnym potwierdzeniem na to, że tak. Wiele osób już zainstalowało ten program na swój telefon i działa z nim od wielu lat. Okazuje się więc, że możliwe jest stworzenie aplikacji do lokalizacji na telefon, która całkowicie działa, jest legalna i jeszcze oferuje dodatkowe funkcje.

I co więcej – numer telefonu do śledzenia jest kompletnie zbędny. Nie ma żadnych ukrytych kruczków prawnych, jest jedna główna opłata. To naprawdę się opłaca.

Jeśli zdecydujecie się na lokalizację telefonu – cieszymy się, że wybraliście właśnie nas.

Czy lokalizowanie telefonu jest prawnie dozwolone? 

Okazuje się, że takie działanie jest dozwolone – szczególnie, jeśli rodzic chce użyć lokalizatora do śledzenia telefonów swoich dzieci. W innych przypadkach najlepiej jest jednak uzyskać zgodę osoby, do której należy dany telefon. Ale, jeśli chcemy jedynie użyć lokalizatora, uzyskiwać aktualną lokalizację, a nie zamierzamy naruszać czyjejś prywatności – nie musimy uzyskać żadnej zgody.

Najnowsze artykuły na blogu

Numer 95 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 95, co to za miasto, państwo, województwo Województwo lubuskie położone jest w zachodniej części naszego kraju (tuż przy gra...

Redakcja 20-12-2022


Numer 94 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 94, co to za miasto, państwo, województwo Województwo zachodniopomorskie jest jednym z najdalej położonych na zachód...

Redakcja 20-12-2022


Numer 91 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 91, co to za miasto, państwo, województwo Z telefonów korzystają dziś niemal wszyscy. Nic więc dziwnego, że na ekranie naszy...

Redakcja 20-12-2022


Numer 87 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 87, co to za miasto, państwo, województwo Numery kierunkowe pozwalają na szybkie określenie, skąd pochodzi konkretny numer telefonu...

Redakcja 20-12-2022


Numer 86 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 86, co to za miasto, państwo, województwo Numery kierunkowe pozwalają nam szybko sprawdzić, z jakiego miejsca pochodzi konkretny (n...

Redakcja 20-12-2022


Numer 85 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 85, co to za miasto, państwo, województwo Województwo podlaskie to jedno z województw położonych na wschodzie naszego...

Redakcja 20-12-2022


Numer 83 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 83, co to za miasto, państwo, województwo Niektóre numery kierunkowe dają nam możliwość sprawdzenia, skąd dany numer pochodz...

Redakcja 20-12-2022


Numer 77 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 77, co to za miasto, państwo, województwo Opolskie to najmniejsze województwo w Polsce, które jest domem dla niespełn...

Redakcja 19-12-2022


Numer 76 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 76, co to za miasto, państwo, województwo Numery kierunkowe są niezwykle popularne w sieci, gdzie chętnie sprawdzamy, skąd pochodzi...

Redakcja 19-12-2022


Numer 75 - co to za numer kierunkowy?.

Kierunkowy 75, co to za miasto, państwo, województwo Województwo dolnośląskie może pochwalić się kilkoma numerami kierunkowymi, kt&oacu...

Redakcja 19-12-2022


Lokalizacja
telefonu komórkowego

Lokalizacja telefonu bez ograniczeń w ramach wybranego pakietu. Wykorzystujemy dane z GPS, BTS oraz IP łącza internetowego.

Przeglądaj
SMSy

Przeglądaj historię smsów pobierając do panelu całą korespondencje wysłanych i odebranych wiadomości sms. Sprawdź z kim smsuje dziecko, sprawdzaj do kogo należą numery.

Przeglądaj
połączenia

System pobiera również historię połączeń dzięki czemu będziesz wiedział jak wyglądają połączenia wychodzące i przychodzące i kto dzwonił w książce telefonicznej